czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2581

Uwaga na fałszywych rachmistrzów

Rachmistrzowie ruszają do pracy. Choć narodowy spis powszechny trwa od tygodnia, do naszych drzwi pukają dopiero od piątku. Możliwe, że zadzwonią i spytają kiedy przyjść, ale mogą też pojawić się bez zapowiedzi.

Każdy rachmistrz zobowiązany jest nosić w widocznym miejscu legitymację spisową ze swoim zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego. Na legitymacji znajduje się również pieczątka imienna wraz z podpisem dyrektora właściwego urzędu statystycznego.

Rachmistrz może prowadzić spis tylko i wyłącznie za okazaniem legitymacji. Jednocześnie tożsamość rachmistrza i jego uprawnienia można potwierdzić w Gminnym Biurze Spisowym w Katowicach, gdzie informacji i wszelkiej pomocy w tym zakresie udzielają członkowie Wojewódzkiego Biura Spisowego pod numerami telefonów : 32/ 77 91 240 i 32/ 77 91 260.

Od 1 kwietnia dostępna jest infolinia: 800 800 800 - numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych i 22/ 44 44 777 - numer dla połączeń z telefonów komórkowych (płatny zgodnie z cennikiem operatora).

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.