czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2004
  • wyświetleń: 881

Czy zburzą fontannę?

Reklama

Fontanna w centrum miasta miała być jego wizytówką. Niestety, dziś jest jej zaprzeczeniem. Odpadające płytki, odbarwienia, zacieki, to nie tylko problem estetyczny. Dalsze niszczenie może grozić katastrofą budowlaną. Fontanna i kaskady wodne na Placu 1 Maja mają zaledwie dziewięć lat. Są przykładem źle wykonanej roboty budowlanej. Teraz pojawił się pomysł zburzenia "ziemniaka" - tak popularnie nazywana jest fontanna. Na jej miejscu ma powstać nowa. Jest też pomysł wybudowanie pomnika patrona miasta - św. Andrzeja Boboli.

Budowę fontanny rozpoczęto w 1995 roku, przetarg wygrała czechowicka firma "Nafto-bud" sp. z o.o. W Urzędzie mówiono, że dobrze, iż tak ważne dla miasta przedsięwzięcie wykonuje rodzima firma. Prace miały zakończyć się w październiku 1996 roku, jednak z powodu rozszerzonego zakresu rzeczowego oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych przedłużyły się. Już w miesiąc później stwierdzono liczne usterki, które należało jak najszybciej usunąć.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.