czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 4555

Inwestycje w Parku Lotniczym

Kolejne kilka milionów złotych zainwestowane zostanie w Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie. Przedsiębiorcy zainteresowani są tym miejscem, bo wreszcie będzie można tam normalnie dojechać.

Ruszy budowa centrum przy BPTL


W parku powstanie Centrum Transferu Technologicznego. W jego skład będzie wchodziła hala doświadczalna o powierzchni 1,5 tys. m2, laboratoria, sale konferencyjno-szkoleniowe i pomieszczenia biurowe.

- Ten projekt działać będzie w obszarze kompozytów. Dużym atutem tego przedsięwzięcia jest rozpoczęta właśnie współpraca z Cieszyńskim Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości. Bierzemy przykład z Amerykanów i Włochów, którzy od dawna korzystają z pomocy projektantów. Tworzą prototypy, które następnie trafiają do seryjnej produkcji. - tłumaczy Bogusław Holeksa, prokurent bielskiego parku.

Inwestycja kosztować będzie 5,5 mln złotych. Kolejne 1,5 mln potrzeba na wyposażenie laboratoriów. Nieoficjalnie wiadomo, że inwestycją już zainteresowani są Włosi.

Planowane są również dwie inne hale, w bezpośrednim sąsiedztwie pasa lotniczego. W jednym z nich będzie mieć siedzibę Centrum Zarządzania Kryzysowego. Za trzy lata ma również zostać wybudowany typowy hangar lotniczy.

Otwarcie Centrum Transferu Technologicznego powinno się zbiec z uruchomieniem Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego, którego budowa już się w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęła.O śląskim centrum w ramce obok.

- Tam będzie zaplecze produkcji kompozytów, u nas możliwość obróbki. To ogromna szansa działania dla przedsiębiorców, którzy chcą specjalizować się w tej branży. - dodaje Bogusław Holeksa. - Pod potrzeby firm, będziemy budowali na terenie naszego parku, kolejne hale. - kwituje.

Inwestycje możliwe są dzięki nowej drodze, która powstaje od strony KWK Silesia. - Przez dwa lata każdy, kto dotarł na teren parku w Kaniowie, pytał o drogę. - przyznaje Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic. W ciągu najbliższych miesięcy na drodze położony zostanie asfalt.

aka / czecho.pl, źródło: www.super-nowa.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.