Wiadomości

  • 12 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 5428

Nowy autobus w Czechowicach

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach wzbogaciło się o nowy, niskopodłogowy autobus miejski marki Solaris. W poniedziałek w siedzibie PKM dokonano uroczystego odbioru nowego autokaru.

czechowice-dziedzice.pl


Odbioru pojazdu dokonał Burmistrz Marian Błachut, w towarzystwie swojego Zastępcy Macieja Kołoczka, Dyrektora PKM-u Jana Matla i jego Zastępcy Rafała Kupczaka.

Co istotne, jest to kolejny autobus w naszej Gminie, który jest w całości monitorowany - co pozwoli pasażerom na bezpieczne korzystanie z usług PKM-u.

Nowością jest, że autobusy wyposażono w dodatkowe zewnętrzne doświetlenie drzwi pasażerskich - co z pewnością ułatwi pasażerom wsiadanie w porze wieczornej, szczególnie na przystankach zlokalizowanych w słabiej oświetlonym terenie. Kabina kierowcy jest klimatyzowana, a kokpit dostosowany do aktualnych standardów UE. Autobus posiada usprawnienia dla osób niepełnosprawnych (podjazd, stanowisko dla wózków inwalidzkich wyposażone w pasy bezpieczeństwa).

Autobus kosztował ponad 820 tys. zł, z czego blisko 570 tys. zł stanowią środki unijne.

To ostatni, szósty nowoczesny autobus, jaki Gmina zakupiła w ramach projektu "Nowoczesna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach - zakup autobusów oraz wdrożenie systemu zarządzania flotą". Gmina realizuje projekt od 2009 roku. Zakończenie jego realizacji planuje się na połowę bieżącego roku pełnym wprowadzeniem systemu zarządzania flotą.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.