Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 4600

Nowi lektorzy w dekanacie

Dwudziestu dziewięciu nowych lektorów z dekanatu czechowickiego zostało uroczyście pobłogosławionych w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

Lektor powołany jest do funkcji czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym. W Kościele Katolickim odczytuje lekcje z Pisma św.

W parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach jest siedmiu nowych lektorów: Grygierczyk Damian, Kijas Jakub, Kopeć Antoni, Krzymiński Łukasz, Niedziela Filip, Pelczar Szymon, Rataj Kamil. W parafii św. Józefa w Zabrzegu przybyło sześciu: Chochliński Mateusz, Gawlas Kamil, Kowalczyk Marcin, Kroczek Bartłomiej, Pagieła Krzysztof, Zięba Adam.

Z parafii św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach pochodzi czterech: Biernot Paweł, Moniuszko Marcin, Paszek Radosław, Zięba Paweł, a z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie trzech - Horwat Karol, Kajstura Rafał, Machalica Łukasz. Z parafii Opatrzności Bożej w Ligocie dwóch - Feruga Mateusz, Słowik Kacper.

Z kolejnych czechowickich parafii jest po dwóch lektorów: św. Maksymiliana - Hadamik Kamil, Mystek Daniel, z NMP Królowej Polski - Przedziecki Krystian, Tyc Maciej, NMP Wspomożenia Wiernych - Kumorek Paweł i Olejak Kacper, a z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Podraju nowym lektorem jest Babicki Mateusz.

wak / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół NMP" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kościół NMP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół NMP" podaj