Wiadomości

  • 15 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3318

Gmina wyręcza inwestora?

Koalicja w Radzie Miejskiej zdecydowała o rozpoczęciu prac, które w 2013 roku mają się zakończyć budową nowej drogi, która ułatwi komunikację w rejonie planowanej budowy centrum handlowego - czytamy w Gazecie Czechowickiej.

Przebudowa drogi powiatowej


Tylko kilku radnych protestowało, domagając się przerzucenia tego obowiązku na prywatnego inwestora.

- Takiego zapisu nie było nawet w wieloletnim planie finansowym. Teraz wydamy 40 tysięcy na rozpoczęcie prac, a później o wiele więcej. Po co mamy budować drogę do centrum handlowego prywatnego inwestora, skoro mamy tyle innych wydatków, choćby związanych z kanalizacją? - rozpoczął Fryderyk Czader.

- Istotnie, pojawił się temat projektowania łącznika pomiędzy ulicą Sobieskiego a odcinkiem projektowanej drogi wzdłuż terenów przyległych do B.J.G. od ulicy Legionów. Ta droga wpisuje się w uchwalony w lutym plan zagospodarowania przestrzennego. Celem zaprojektowania łącznika jest m.in. dojazd do centrum handlowo-usługowego, ale przede wszystkim skomunikowanie terenów gminnych, które wymagają otwarcia, by je w przyszłości wykorzystać pod nowe inwestycje - mówił Paweł Mrowiec, zastępca burmistrza miasta.

aka / czecho.pl

źródło: Gazeta Czechowicka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.