Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 4727

Zbiórka odpadów niebezpiecznych

Do 28 października we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 9.00 do 14.00 w siedzibie firmy Polbud przy ul. Górniczej 15 mieszkańcy mogą przekazywać niebezpieczne odpady komunalne.

zbiórka, odpady, śmieci


Do niebezpiecznych odpadów komunalnych, które nie mogą być gromadzone w pojemniku razem z pozostałymi zmieszanymi odpadami komunalnymi zaliczamy: odpady olejowe, świetlówki, niezużyte farby, lakiery, środki ochrony roślin, opakowania po farbach, lakierach, środkach ochrony roślin, akumulatory i baterie, przeterminowane lekarstwa, termometry rtęciowe.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nadal jest przyjmowany przez Firmę Polbud. W 2010 roku firma ta zebrała łącznie ponad 8,3 tony elektrośmieci.

Odpady niebezpieczne odbiera również firma Sky Recykling System po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr telefonu: 33 811 66 22.
W 2010 roku firma ta zebrała 117 kg elektrośmieci.

Średnia miesięczna ilość wytwarzanych odpadów przez jednego mieszkańca naszej gminy to 80 litrów. Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek zawarcia umowy z firmą wywozową posiadającą zezwolenie Burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz posiadać zapłacone rachunki za ich wywóz.

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

UWAGA - do 12 lipca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.