czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 7398

Bez opłaty stałej za przedszkola

Od września w czechowickich przedszkolach znikną sztywne stawki opłaty stałej. Rodzice będą płacić za faktyczny czas pobytu dziecka w placówce. Wielu ma nadzieję, że na tym zyska.

przedszkole, dzieci


- Bezpłatnych będzie pięć godzin pobytu dziecka w przedszkolu. Każda placówka w gminie ustala to indywidualnie. Może to być od 7.00 do 12.00, czy od 8.00 do 13.00 – mówi dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach Andrzej Kamiński. Jeśli dziecko w tym czasie będzie korzystało z posiłków to rodzice zapłacą tylko za wyżywienie. Radni w Czechowicach-Dziedzicach przegłosowali właśnie uchwałę ustalającą stawki przedszkolnych opłat. Koszt jednej godziny zajęć – poza bezpłatnymi - wyceniono na ok. 2,10 złoty (czyli 0,15 proc. aktualnego minimalnego wynagrodzenia). W praktyce oznacza to, że jeżeli rodzic spóźni się i nie zdąży odebrać dziecka w wymiarze pięciu bezpłatnych godzin, będzie musiał zapłacić za każde rozpoczęte 60 minut. Prawdopodobnie dla rodziców te zmiany będą korzystne, zapłacą mniej niż do tej pory - prognozuje jedna z dyrektorek czechowickiego przedszkola. I dodaje: - Pod warunkiem, że dziecko spędza w przedszkolu mniej niż osiem godzin. Dla nich opłaty będą mniejsze niż obecnie. Nie skorzystają natomiast rodzice, którzy posyłają maluchy na dłużej np. dziewięć godzin.

Na zmianie zyskają przede wszystkim rodzice, nie gmina, która będzie musiała więcej dokładać do przedszkoli.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.