czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2273

Powiat: Oceniamy służbę zdrowia

Władze starostwa bielskiego chcą dowiedzieć się czy placówki zdrowotne należycie świadczą usługi. Każdy kto skorzystał z pomocy placówek medycznych nadzorowanych przez powiat bielski ma teraz możliwość ich oceny.

Na stronie internetowej powiatu bielskiego czeka specjalna ankieta. Pacjenci, anonimowo, mają możliwość podzielenia się swoimi uwagami oraz spostrzeżeniami na temat jakości usług medycznych w publicznych szpitalach, przychodniach, pogotowiu ratunkowym oraz punktach ratownictwa.

Generalnie pytania dotyczą uprzejmości personelu, czasu załatwienia formalność (izba przyjęć), udzielanie informacji, warunków pobytu na oddziale, opieki lekarskiej (dostępność lekarzy po południu i w nocy, zainteresowanie pacjentem).

W ankiecie również oceniana jest opieka pielęgniarska (uprzejmość, dostępność, wykonywanie usług z zachowaniem zasad intymności i poszanowaniem godności pacjenta) oraz diagnostyka.

Ostatnie zagadnienie dotyczy ponoszenie ewentualnych kosztów leczenia.

Każdy pacjent ma możliwość zakreślenia odpowiedzi w pięciostopowej skali: bardzo dobrze, dobrze, przeciętnie, źle, bardzo źle. Organizatorzy ankiety zapewniają, że wszelkie uwagi to dla nich cenne wskazówki. Mają pomóc przy wprowadzaniu zmian mających poprawić jakość usług medycznych.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.