czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 6679

Place zabaw dla każdego

Place zabaw przy Zespole Szkół w Zabrzegu oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie są już otwarte siedem dni w tygodniu.

Plac zabaw
fot. SK


Plac zabaw
Nowy plac zabaw w Zabrzegu to dla dzieci wielka frajda. · fot. SK


W weekend place będą czynne jeżeli pozwoli na to pogoda - wszystko zależy od warunków atmosferycznych - czytamy w regulaminie. Na monitorowanych obiektach dzieci mogą bawić się wyłącznie pod opieką dorosłych. Opiekunowie ponoszą również odpowiedzialność za zniszczenie sprzętu. Nowe place zabaw powstały w ramach rządowego projektu "Radosna Szkoła".

Każdy z nowych placów ma powierzchnię ok. 160 m kwadr. Ten przy Zespole Szkół w Zabrzegu kosztował 126 347 zł, a przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie - 227 706 zł. Inwestycje w połowie dofinansowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekty zrealizował Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Place mają bezpieczną nawierzchnią z nakładką EPDM, ścieżki komunikacyjne oraz urządzenia do zabaw ruchowych m.in: zestawy huśtawek, zjeżdżalnie, wieże, mostki, drabinki, pająki sprawnościowe.

W Zabrzegu na nowy plac zabaw można dostać się wejściem od strony ul. ks. Pytla, a w Ligocie od strony ulic Miliardowickiej i Przedszkolnej.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.