czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3622

Targowisko: grasują złodzieje

Przedświąteczny tydzień to okres przygotowań i wzmożonych zakupów. Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę.

W ostatnich dniach na targowisku miejskim w Czechowicach Dziedzicach przy ul. Targowej doszło do kradzieży. Z torebki czechowiczanki zginął portfel z pieniędzmi w wysokości 50 zł wraz z dokumentami. Za drugim razem prawdopodobnie ten sam złodziej z kieszeni kurtki zajętej zakupami innej czechowiczanki skradł portfel z 650 złotymi oraz dokumenty.

Policja przestrzega, aby nie paść ofiarą kieszonkowca - nie pozostawiaj portfela z pieniędzmi w otwartej torbie lub na widoku np. na ladzie sklepowej, w reklamówce. Nie należy przechowywać całej gotówki i kart kredytowych w jednym miejscu. Warto zwracać uwagę na osoby stojące w kolejce przed i za wami, a zakupy trzymać blisko siebie. Warto również zwracać uwagę na kieszenie i torebki, szczególnie wtedy, gdy nagle wokół nas zrobi się tłoczno, a z sytuacji nie wynika, aby ten tłok był konieczny. Nie należy nosić w tylnych kieszeniach spodni portfela, gdyż wystając z kieszeni jest zawsze zachętą dla złodzieja.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.