czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 13229

Napad na bank: jest zatrzymany

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na placówkę bankową w Zabrzegu. Bandyta został już tymczasowo aresztowany. W więzieniu może spędzić najbliższe 12 lat.

Napad na bank, zatrzymanie
fot. Policja


Napad na bank, zatrzymanie
fot. Policja


Do napadu doszło 18 marca w Zabrzegu przy ul. Miliardowickiej. Krótko przed południem do jednej z tamtejszych placówek bankowych wszedł zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku. Terroryzując obsługę zażądał pieniędzy. Po otrzymaniu gotówki - kilkunastu tysięcy złotych - w pośpiechu wybiegł z banku.

Kryminalni z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic poszukiwali bandyty. W proces wykrywczy czynnie włączyli się śledczy z Prokuratury Rejonowej w Pszczynie. W zeszłym tygodniu funkcjonariusze trafili na ślad sprawcy. Ustalili jego personalia i kilka dni temu zatrzymali podejrzanego mężczyznę w jego rodzinnej miejscowości powiatu bielskiego.

W zatrzymaniu brali udział policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania. Sprawca był zaskoczony, bo nie spodziewał się zatrzymania. Usłyszał zarzuty rozboju. Przyznał się do napadu. Wyjaśnił, że po jego dokonaniu wyrzucił atrapę broni do stawu usytuowanego w pobliżu banku. W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli część zrabowanej gotówki - w sumie przeszło 4 tys. zł. Część pieniędzy sprawca wydał na własne potrzeby. W świetle zebranych dowodów, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.