Wiadomości

  • 1 maja 2011
  • 3 maja 2011
  • wyświetleń: 6582

Czechowice - dzielnica Zabrzega?

Czy Czechowice-Dziedzice to piąte koło u wozu Zabrzega? - zastanawia się czechowiczanin, oburzony tym, że władze gminy chcą wydać miliony na rozbudowę stadionu w Zabrzegu, patrząc jak niszczeje ten przy ulicy Legionów.

- Wielokrotnie zastanawiałem się, czy burmistrzowie "odwiedzają" tereny za stadionem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Boczne boisko przypomina staw (szczególnie po obfitych opadach), z którego wypuszczono wodę po wyłowieniu świątecznego karpia. Mały plac zabaw obok boiska jest zupełnie niefunkcjonalny, bo latem dzieciaki muszą brnąć po kolana w trawie - irytuje się czytelnik "Gazety Czechowickiej", który zastrzegł dane do wiadomości redakcji.

- W związku z tym zastanawiam się, po co komu nowe centrum rekreacji w Zabrzegu za miliony złotych. Najpierw zadbajmy o już istniejącą infrastrukturę i już funkcjonujące instytucje - apeluje mieszkaniec. I wylicza dużo pilniejsze potrzeby: budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na MOSiRze, uzupełnienie wyposażenia sal gimnastycznych, podział środków gminnych pomiędzy klubami sportowymi adekwatny do ich klasy sportowej, budowę nowej siedziby miejskiej biblioteki oraz unowocześnienie kina.

aka / czecho.pl

źródło: Gazeta Czechowicka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.