Wiadomości

  • 28 kwietnia 2011
  • 5 maja 2011
  • wyświetleń: 5263

Bezpłatne badanie piersi

Za nami:

W dniach 4 i 5 maja w Czechowicach-Dziedzicach ponownie zostaną przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne. Co ważne, do skorzystania z badania nie jest potrzebne skierowanie.

Do bezpłatnych badań (refundowanych przez NFZ) uprawnione są pacjentki urodzone w latach 1942-1961 (liczy się rok kalendarzowy, a nie dokładna data urodzenia), które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat.

W miesiącu marcu na terenie naszej gminy przebadane zostały 704 panie. W okresie od 14-28 marca br. badania wykonywała firma Mammo-Med z Gdańska i przebadano wówczas 673 panie, u których wykryto 11 zmian nowotworowych.

W dniu 31 marca mammobus ustawiony był przy Urzędzie Miejskim, a badania przeprowadzała firma Med-Jolan z Sosnowca. Na 31 przebadanych pacjentek wykryto 2 nowotwory oraz 6 łagodnych zmian bez konieczności dalszej diagnostyki. W ciągu niespełna miesiąca 13 mieszkanek naszego miasta otrzymało niepokojące wyniki badań, jednak wcześnie wykryte zmiany nowotworowe są całkowicie wyleczalne. Niestety wśród wielu Pań ciągle pokutuje przekonanie, że "lepiej się nie badać, bo jeszcze coś mi wykryją". Choroba wcześniej czy później da znać o sobie lecz im później to nastąpi tym mniejsze są nasze szanse na odzyskanie zdrowia. Dlatego tak ważna jest wczesna profilaktyka.

Apelujemy do pań, które wykonywały badania piersi dwa lata temu lub wcześniej aby skorzystały z badań profilaktycznych i skontrolowały swoje zdrowie.

Badania będą przeprowadzane w mammobusie ustawionym przy Urzędzie Miejskim na Placu Jana Pawła II 1. Rejestracja pacjentek odbywa się w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach pod numerem telefonu 32 214-71-10.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.