czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2004
  • wyświetleń: 848

Roszada wśród radnych

Reklama

Kolejna roszada w czechowickiej Radzie Miejskiej. Jeden z radnych - Stanisław Wojciech stracił mandat. Wobec dwóch innych trwa postępowanie wyjaśniające. Zarzuty wobec trzech radnych: Stanisława Wojciecha, Adama Kalisty i Stanisława Tyca to sprzeczne z ustawą samorządową łączenie mandatu radnego z funkcją w zarządzie spółki gospodarującej mieniem gminy.

Podczas lipcowej sesji radny Stanisław Wojciech stracił mandat. W uzasadnieniu wniosku o wygaśnięcie mandatu przewodniczący Rady Miejskiej Marek Dopierała wyjaśnił, że zgodnie z prawem radny nie może prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub z innymi osobami, wykorzystując mienie gminy, w której uzyskał mandat.

Radni z opozycji zarzucili przewodniczącemu, że wśród radców koalicji, która jest z nim związana, są radni w podobnej sytuacji - Adam Kalista jest szefem przedsiębiorstwa KOM-GAZ (która również ma wykorzystywać mienie komunalne będące własnością czechowickiej gminy), a Stanisław Tyc zasiada w zarządzie Ludowego Klubu Sportowego "Sokół" (stadion sportowy jest własnością miasta). Przewodniczący wyjaśnił jednak, że obecnie nie dysponuje materiałami, które upoważniałyby go do wystąpienia z podobnymi wnioskami wobec dwóch pozostałych radnych.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.