czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 1480

Policyjna akcja: Pieszy

Do końca tygodnia potrwają wzmożone działania bielskiej drogówki, których celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pieszym.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, a zarazem ograniczenie ilości wypadków z udziałem tych osób, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Pieszy". Funkcjonariusze bacznie przyjrzą się zachowaniu pieszych na naszych drogach. Piesi, ale także kierowcy, którzy w sposób rażący naruszą przepisy ruchu drogowego nie mogą liczyć na pobłażanie.

Jak pokazują statystyki, wśród najczęściej popełnianych wykroczeń przez kierowców dominuje nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Policja przypomina, że kierowca, który nie zważając na przechodnia nie ustąpi mu pierwszeństwa na przejściu, naraża się na mandat w wysokości 350 złotych, a dodatkowo na jego konto wpisywanych jest osiem punktów karnych. Nie wspominając o zagrożeniu, jakie powoduje - narażając pieszego na potrącenie i dotkliwe obrażenia ciała, które niejednokrotnie kończą się tragiczne.

Jeśli natomiast pieszy zdecyduje się na pokonanie przejścia na czerwonym świetle, musi się liczyć z surową karą, jaką niewątpliwie jest stuzłotowy mandat. O połowę mniej "zapłaci" pieszy, który przejdzie przez jezdnię w miejscu zabronionym.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.