czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2011
  • 2 maja 2011
  • wyświetleń: 14202

Papież odwiedzał Czechowice

Sługa Boży Jan Paweł II, który został w niedzielę 1 maja błogosławionym - jako mały Karol Wojtyła - przyjeżdżał z ojcem do Czechowic na... zakupy.

Reklama

Papież Jan Paweł II


Był wrzesień 1986 roku. Grupa z Czechowic wraz z proboszczem ks. Karolem Psurkiem z czechowickiej parafii pw. NMP Królowej Polski pojechała na spotkanie z Papieżem.

Gdy Jan Paweł II dowiedział się, że odwiedzili go czechowiczanie zaraz przypomniał sobie o wycieczkach z ojcem do naszego miasta na zakupy. Podobno najczęściej odwiedzali sklepy usytuowane tuż przy dworcu kolejowym. Małemu Karolowi najbardziej smakowało pieczywo z Czechowic.

- O tym, że nasz Papież Jan Paweł II jako młody chłopak przyjeżdżał do Czechowic powiedział nam osobiście podczas prywatnej audiencji w Watykanie. Znał nasze miasto. Z wielkim bólem wspominał także o tragicznym pożarze czechowickiej rafinerii w 1971 roku. Był wtedy Kardynałem - mówi ks. Karol Psurek.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.