czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2011
  • wyświetleń: 3407

Sprawcy rozboju w rękach policji

28-letni czechowiczanin wraz ze swoim 16-letnim kolegą napadli na 21-letniego mężczyznę. Sprawcy pobili pokrzywdzonego i skradli mu telefon komórkowy. We wtorek policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali obu napastników.

Do rozboju doszło przed kilkoma dniami na ul. Towarowej w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie nastolatek wraz ze swoim starszym kompanem napadli na mieszkańca tego miasta. Sprawcy obezwładnili mężczyznę i kiedy młodszy z nich przytrzymywał mu ręce, starszy przeszukał jego kieszenie i skradł mu telefon komórkowy.

Czechowiccy policjanci szybko ustalili personalia obu napastników. Jako pierwszy wpadł 16-latek, który trafił do izby dziecka. Za swój czyn odpowie wkrótce przed Sądem Rodzinnym. Kilka godzin później stróże prawa zatrzymali jego 28-letniego kolegę. W czasie przeszukania odnaleźli skradziony telefon.

Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi teraz do 12 lat za kratami. O jego dalszym losie rozstrzygnie dzisiaj prokurator.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.