czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2011
  • wyświetleń: 6583

Niebezpieczne skrzyżowanie cd.

O niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Traugutta z Węglową w Czechowicach-Dziedzicach zrobiło się głośno kilka tygodni temu.

Skrzyżowanie Węglowa Traugutta
Pasy są usytuowane zbyt blisko skrzyżowania - uważają mieszkańcy. Chcą aby zostały przesunięte. · fot. SK


Mieszkańcy, rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, władze szkoły uważają, że nie jest to bezpieczne skrzyżowanie. Przejście dla pieszych na ul. Węglowej jest umieszczone zbyt blisko skrzyżowania i dochodzi tam do kolizji i wypadków. Doszło już w tym miejscu do groźnego potrącenia dziecka.

Władze starostwa bielskiego uważają, że inwestycja wykonana dwa lata temu jest zgodna z przepisami.

- Winni wypadków są przede wszystkim nieostrożni kierowcy jadący tamtędy. Przejrzeliśmy statystyki policyjne, z których wynika, że nie dochodzi w tamtym rejonie do nadmiernej ilości wypadków, a w większości to nieuwaga i brawura kierowców jest przyczyną niebezpiecznych zdarzeń - tłumaczy członek zarządu powiatu bielskiego Stanisław Pięta.

Jednocześnie uspokaja tłumacząc, że władze starostwa przymierzają się do wykonania modernizację ulicy Węglowej, którą jeździ obecnie bardzo wiele ciężkich samochodów. Wtedy też przyjrzą się feralnemu skrzyżowaniu. Nie wykluczone, że pasy zostaną przesunięte, aby było bezpieczniej. Tak jak chcą mieszkańcy.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.