czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2011
  • wyświetleń: 3433

Zakupiono przenośną radiostację

Aby poprawić łączność w czasie sytuacji kryzysowej do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach zakupiono przenośną radiostację. Przeznaczona jest dla Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Reklama

System łączności radiowej marki motorola będzie wykorzystywany do łączności z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych, które są również wyposażone w tego typu radiowy system łączności. Radiostacja będzie pracowała na kanałach ratowniczo-gaśniczych, ustalanych w porozumieniu z Państwową Strażą Pożarną.

- W każdej jednostce OSP wyznaczony będzie strażak do prowadzenia nasłuchu radiowego. W najbliższym czasie mają rozpocząć się spotkania z prezesami OSP na temat korzystania z łączności radiowej. Sprawdzanie sytemu odbywa się sukcesywnie - poinformowała podczas komisji Samorządności i Porządku Publicznego Rady Miejskiej Małgorzata Sielka naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych czechowickiego urzędu.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.