czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2011
  • wyświetleń: 3078

Władze apelują do mieszkańców

W czechowickiej gminie od kilku miesięcy działa system sms-owego ostrzegania mieszkańców o zagrożeniu bezpieczeństwa. Jak na razie do systemu zalogowało się ok. 700 osób. Kolejne 100 korzysta z informacji oświatowo-kulturalnych. To mało - przyznają władze miasta. I apelują do mieszkańców: logujcie się do systemu.

Aby zarejestrować się do systemu trzeba wysłać na numer 661-000-112 SMS-a o treści "Tak.sbi04". Po zalogowaniu się będziemy bezpłatnie otrzymywać informację o zagrożeniu bezpieczeństwa na terenie np. naszego osiedla.

Samorządowy Informator SMS jest obecnie jedynym działającym w kraju systemem służącym do ostrzegania i informowania mieszkańców. Jego celem jest ostrzeganie przed różnego rodzaju zagrożeniem na terenie gminy np. wichurami, gwałtownymi burzami, powodziami, awariami prądu, gazu, wody (w sytuacjach kryzysowych ) oraz innych ważnych sprawach. Dodatkowo są przekazywane informacje np. o imprezach kulturalnych.

Informacja o wprowadzeniu do systemu znajduje się na stronie internetowej czechowickiego Urzędu Miejskiego.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.