czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2011
  • wyświetleń: 10567

Kopalnia zwiększa zatrudnienie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

11 maja Przedsiębiorstwo Górnicze "Silesia" zatrudniało 918 osób, z tego 661 to pracownicy dołowi - poinformował Ales Gavlas, Dyrektor Wykonawczy ds. Komunikacji i Public Relations.

Reklama

Od 10 grudnia ubiegłego roku, kiedy PG Silesia przejęło 731 pracowników od spółki Kompania Węglowa, zatrudnienie wzrosło już o 187 osób. Większość nowo przyjętych pracowników stanowią pracownicy dołowi - czytamy w komunikacie.

Jiří Paštika, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny PG SILESIA, komentuje stan zatrudnienia i plany: "W nawiązaniu do kontynuacji prac przygotowawczych do wydobycia węgla stopniowo przyjmujemy nowe osoby, głównie na stanowiska robotnicze (górnicy, mechanicy, elektrycy) do pracy pod ziemią i na powierzchni zakładu. Przewidujemy, iż pod koniec maja liczba zatrudnionych w PG Silesia zbliży się do 1000 osób. Oczekuję, ze pod koniec roku będziemy zatrudniać ponad 1100 osób. Uważam, iż to będzie nadal stanowić wymierną korzyść dla lokalnej społeczności, wielu pracowników PG SILESIA pochodzi z bliskiej okolicy naszej firmy. Rozpoczęliśmy równocześnie program współpracy z polskimi i czeskimi uniwersytetami technicznymi i staramy się o pozyskanie najlepszych absolwentów odpowiednich kierunków."

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj