czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2011
  • wyświetleń: 4794

Leśnictwo Zabrzeg: sadzą drzewka

W tym roku na prawie 15 hektarach przybędzie ok. 80 tys. nowych drzewek w leśnictwie Zabrzeg. Teren ten należy administracyjnie do Nadleśnictwa Bielsko. Najwięcej, bo ponad 29 tys. posadzonych zostanie sosen. Nieco mniej, bo 25,5 tys. przybędzie dębów i prawie 9 tys. buków.

Reklama

Las, sadzenie, Zabrzeg
fot. SK


Las, sadzenie, Zabrzeg
W leśnictwie Zabrzeg przybędzie ok. 80 tys. nowych drzewek · fot. SK


Jak poinformował nas zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Bielsko Marek Czader, w Zabrzegu sadzone są również świerki (w tym roku posadzono ich 3550), lipy (2620), olchy (2600) i modrzewie (1400).
W tym roku z powodu pogody szczyt wiosennego okresu sadzenia przypadł na przełom kwietnia i maja.

- W leśnictwie Zabrzeg pracownicy firmy leśnej robią odnowienia, czyli sadzą las na gruntach, na których rósł on wcześniej - mówi zastępca nadleśniczego Marek Czader. Niektóre gatunki młodych drzew, które nie są zbyt powszechne w tym leśnictwie jak np. jawor czy buk są grodzone. Siatki mają powstrzymać leśną zwierzynę przed zniszczeniem młodych drzewek.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.