czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2011
  • wyświetleń: 2765

Dla gimnazjalistów: o narkotykach

W środę w trzech gimnazjach w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się warsztaty na temat narkotyków, dopalaczy i cyberprzemocy. Zajęcia prowadził Ireneusz Brachaczek.

Tematem warsztatów w GP nr 2 i 3 było uzależnienie od narkotyków i dopalaczy zaś w Gimnazjum Katolickim uczniowie usłyszeli o zagrożeniach płynących z niewłaściwego użytkowania komputera.

Prowadzący podkreślał, że w sieci nikt nie jest anonimowy, że nasze IP jest niczym linie papilarne i wchodząc na różne portale pozostawiamy po sobie ślad "odciski palców". Jeśli sądzimy, że jesteśmy anonimowi i bezkarnie możemy kogoś szkalować, pomawiać lub zniesławiać jesteśmy w błędzie. Możemy też sami
stać się ofiarami przestępstwa, zostać oszukanymi na internetowych aukcjach lub ktoś może wykorzystać nasze osobiste dane lub zdjęcia, aby nas ośmieszyć lub szantażować.

Na początku tygodnia podobne warsztaty odbyły się w: GP nr 1 oraz w Zabrzegu i Ligocie. Warsztaty organizuje Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.