czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2011
  • wyświetleń: 5079

Trwa inwentaryzacja cmentarza

Przy parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach trwają prace nad spisaniem miejsc grobowych. Ma również powstać regulamin oraz plan cmentarza. Obecnie teren został podzielony na sektory.

Reklama

Cmentarz przy Legionów
Cmentarz przy Legionów będzie powiększony o nowy teren · fot. nan / czecho.pl


- Miejsca grobowe nie zawsze mają jasno określonych opiekunów. Nasza wiedza na ten temat jest oparta jedynie na wiarygodności i uczciwości zgłaszających się osób. Do czasu obecnego opłata za miejsce grobowe wnoszona jest przy okazji pogrzebu. Natomiast prawo cmentarne i ustawy z nim związane przewidują korzystanie z miejsca grobowego przez 20, czy 10 lat. Po upływie tego czasu miejsce, na którym nie dokonano przedłużenia dzierżawy może być ponownie zadysponowane przez zarządcę cmentarza. W przypadku naszego cmentarza jest inaczej i parafia nasza nie zawłaszcza grobów bez dyspozycji opiekuna o rezygnacji z takiego miejsca - informują duszpasterza parafii.

Po spisaniu wszystkich grobów osoby zainteresowane będą proszone o dokładne określenie, kto jest opiekunem poszczególnych miejsc grzebalnych.

Tuż obok starego cmentarza ma powstać nowy - graniczący bezpośrednio z ul. Legionów oraz Drogą Krajową nr 1. Obecnie zbierana jest dokumentacja, projekty i odpowiednie zezwolenia.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.