czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2004
  • wyświetleń: 768

Sierpniowy Telemanniak

Zane są już kolejne filmy, które zostaną wyświetlone na dziedzińcu zamkowych w Pszczynie w ramach "Telemanniaka" - czyli czwartkowych spotkań z dobrym filmem. 5 sierpnia zobaczymy Przepowiednie, 12 sierpnia - komedie pt. "Zakochani", 19 - thriller "Inni", a 26 - Spirited Away: W krainie bogów.

Wstęp na "Telemanniaka" jest bezpłatny. Początek o godz. 19.30. W razie deszczu pokaz przeniesiony zostanie na poddasze Cafe u Telemanna.

mot

5 sierpień, thriller:
PRZEPOWIEDNIA
reż. MARK PELLINGTON, grają: RICHARD GERE, LAURA LINNEY, BILL PAXTON

Film oparty na faktach, ukazuje nam oczami sceptyka serię niewytłumaczalnych zdarzeń. John Klein ma piękną żonę, wspaniałą pracę i właśnie znalazł wymarzony dom. Podczas drogi powrotnej mają wypadek samochodowy. Żona Kleina wkrótce potem umiera. Pozostawia jednak notatnik zawierający rysunki dziwnych postaci. Od tej pory w życiu Kleina zaczynają mieć miejsce niewytłumaczalne zjawiska. W przeciągu 2 godzin znajduje się na drugim końcu kraju i nic nie pamięta. Miasteczko, do którego trafił jest pełne ludzi, którzy opowiadają o tych samych postaciach, które rysowała jego żona. Wiele ludzi twierdzi, że widziało ów postać i otrzymało od niej dziwne informacje, mówiące o wypadkach i katastrofach. Klein postanawia zostać na dłużej w miasteczku i napisać artykuł, jednak nie wie, że nie znalazł się tam przypadkiem.

12 sierpień, komedia:
ZAKOCHANI
reż. Piotr Wereśniak, grają: Bartosz Opania, Magda Cielecka, Cezary Pazura

Zakochani to romantyczna komedia opowiadająca o igraszkach z wielkim i czasami nieobliczalnym uczuciem, jakim jest miłość. Bohaterką filmu jest Zosia, piękna i inteligentna dziewczyna. Posiada ona niezwykły dar, dar do rozkochiwania w sobie każdego mężczyny. Wszyscy gotowi są porzucic dla niej dotychczasowe życie. A ona wykorzystuje to ślepe zauroczenie adoratorów. Wszystko toczyło by się dalej, gdyby nie poznała Mateusza. Dzięki niemu poznaje co to prawdziwa miłość.

19 sierpień, thriller:
INNI
reż. ALEJANDRO AMENABAR, grają: NICOLE KIDMAN, CHRISTOPHER ECCLESTON, FIONULA FLANAGAN

Koniec drugiej wojny światowej. Grace wraz z dwójką dzieci mieszka w pięknym wiktoriańskim dworze. Chłopiec i dziewczynka cierpią na rzadką chorobę, fotofobię - alergie na światło słoneczne. W ponurym domu obowiązują bezlitosne reguły: dom jest zawsze pogrążony w półmroku, a drzwi nie wolno otwierać nie zamknąwszy uprzednio wszystkich innych. Nagle dzieja się bardzo dziwne rzeczy. Czemu służba opuszcza dom w niewyjaśnionych okolicznościach? Dlaczego córka opowiada o dziwnych postaciach krążących po domu?Dlaczego Grace ma wrażenie, że nie są to dzieinne fantazje?

26 sierpień: animacja/przygodowy:
SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW
reż. HAYAO MIYAZAKI

Historia dziewczynki o imieniu Chichiro, której rodzice zjedli pokarm przeznaczony dla Bogów i za karę zostali zamienieni w świnie. Aby ich odczarować Chichiro wyrusza do świata bogów gdzie musi pokonaćc złą Yubabę i zdjąć zaklęcie ze swoich rodziców. Film nagrodzony na festiwalu w Berlinie - Złotym Niedźwiedziem oraz do Oscarem 2003 jako najlepszy film animowany.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.