czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2011
  • wyświetleń: 7864

Silesia z umową na 70 mln zł

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Grupa Famur - producent maszyn i urządzeń dla górnictwa - dostarczy kompleks wydobywczy o wartości 70,7 mln zł do Przedsiębiorstwa Górniczego "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach. W dniu 1 czerwca Grupa zawarła z PG "Silesia" kontrakt na leasing finansowy wraz z dostawą maszyn.

Reklama

- Od kilku miesięcy obserwujemy intensywne inwestycje PG SILESIA w modernizację kopalni. To dla nas wyróżnienie, że spółka postawiła na maszyny produkcji Grupy Famur. Kombajn ścianowy FS 400 zamówiony przez Silesię jest innowacyjną maszyną nowej generacji, łączącą pracę wysokowydajnych urządzeń górniczych z diagnostyką on-line. Jesteśmy przekonani, że kompleks wydobywczy wyprodukowany dla PG Silesia zapewni wysoką efektywność wydobycia i komfort pracy dla załogi kopalni. Bardzo się cieszymy, że na polskim rynku działają prywatne przedsiębiorstwa górnicze, takie jak PG SILESIA czy Bogdanka, które rozwój technologiczny kopalń traktują jako priorytet - mówi Waldemar Łaski, prezes zarządu Famur SA.

Umowa z PG Silesia dotyczy leasingu finansowego z dostawą kompleksu ścianowego, w którego skład wejdą m.in.: kombajn ścianowy FS 400, 170 sekcji zmechanizowanej obudowy ścianowej Fazos 14/41, przenośnik zgrzebłowy ścianowy i podścianowy Nowomag oraz wyposażenie elektryczne. Szczególnie istotnym elementem zamówionego przez PG Silesia kompleksu wydobywczego jest obudowa ścianowa Fazos 14/41, która została zaprojektowana do zróżnicowanych warunków górniczo-geologicznych. Jest to pierwsza na polskim rynku obudowa o bardzo dużym zakresie pracy, obejmującym od 1,6 do 4 metrów wysokości ściany, nie wymagająca zastosowania nadstawek na spągnicach oraz stosowania przedłużacza mechanicznego na stojaku hydraulicznym.

Ponadto, kompleks wyposażony zostanie w elementy systemu informatycznego e-kopalnia, pozwalającego na zdalny nadzór i diagnostykę stanu techniczne go maszyn górniczych. Zamówienie realizowane będzie sukcesywnie od września 2011 do stycznia 2012 roku.

- Konsekwentnie i zgodnie z planem realizujemy inwestycje zmierzające do udostępnienia pierwszej nowej ściany wydobywczej oraz rozpoczęcia wydobycia węgla w marcu 2012 roku. Korzystając ze wsparcia finansowego i doświadczenia naszego inwestora, czeskiej grupy Energetický a Průmyslový Holding, chcemy wyposażyć kopalnię w zaawansowany technologicznie sprzęt, pozwalający nie tylko na efektywne wydobycie węgla, ale także poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracy górników. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Grupą Famur istotnie przyczyni się do realizacji tych celów - dodaje Jiří Paštika, członek zarządu i dyrektor generalny PG Silesia.

aka / czecho.pl

źródło: nettg.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.