Wiadomości

  • 6 czerwca 2011
  • wyświetleń: 2956

Wirtualni złodzieje w akcji

Mieszkaniec Czechowic-Dziedzic poinformował policję o tym, że został oszukany na jednym z popularnych portali aukcyjnych. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie.

Czechowiczanin za pośrednictwem aukcji zakupił kosmetyki za kwotę 119 złotych. Wpłacił na podane przez sprzedającą konto i czekał na przesyłkę. Niestety nie otrzymał wybranych kosmetyków.

Policja ostrzega: - Gdy już padłeś ofiarą oszustwa poinformuj jak najszybciej administratorów serwisu i zachowaj wszystkie dokumenty związane z transakcją. Zgłaszając zawiadomienie o przestępstwie należy podać: datę i numer aukcji, jej przedmiot oraz wylicytowaną cenę, nazwę konta (nick) sprawcy oszustwa oraz jego adres e-mailowy, sposób kontaktu ze sprzedającym: jego e-mail, numer telefonu, adres, sposób dokonania zapłaty: przelew na konto bankowe czy płatność za pobranie - wyjaśnia oficer prasowy bielskiej policji Elwira Jurasz

wak / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.