czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2011
  • 9 czerwca 2011
  • wyświetleń: 6456

Zabójstwo Asi: akt oskarżenia

Do końca czerwca prokuratorzy z Pszczyny sporządzą akt oskarżenia przeciw 36-letniemu mężczyźnie, który w brutalny sposób zamordował pięć lat temu Joannę Surowiecką - poinformował prokurator Bogusław Rolka. Akt oskarżenia zostanie skierowany do Sądu Okręgowego w Katowicach.

Reklama

Zabójstwo  Asi Surowieckiej


Rolka poinformował, że w śledztwie prokuratorzy badali także wątek osoby, która mogła pomagać zabójcy w zacieraniu śladów po zbrodni. Ta sprawa zostanie jednak wyłączona do osobnego postępowania ze względu na pojawiające się wątpliwości.

20-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic zaginęła w czerwcu 2006 r. Studentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej wyszła rano w kierunku dworca kolejowego w Goczałkowicach. Jechała wówczas na egzamin. Do pociągu już nie wsiadła. Przeprowadzono gruntowne poszukiwania, które zakończyły się fiaskiem.

W listopadzie ubiegłego roku policja zatrzymała w Legnicy podejrzanego o zabójstwo mężczyznę. Pracował tam przy wyrębie lasu. Na stałe mieszkał w okolicy Czechowic-Dziedzic. Ma żonę i dziecko. Nie był karany. Przyznał się do zbrodni i wskazał miejsce, w którym zakopał ciało. Było to nieopodal dworca kolejowego w Goczałkowicach, dokąd szła studentka.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.