czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2011
  • 15 czerwca 2011
  • wyświetleń: 7394

Likwidacja warsztatów szkolnych?

Pomieszczenia warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach były już kilkukrotnie wystawiane na sprzedaży. Jednak nikt nie był zainteresowany ich kupnem. Obecnie - po raz kolejny - postanowiono wycenić grunt i nieruchomość oraz podjąć próbę ich sprzedaży. Kwota wyceny to ponad 3,6 mln zł.

Reklama

ZSTiL
fot. nan


Tymczasem radni z komisji Oświaty, Kultury i Sportu czechowickiej Rady Miejskiej zawnioskowali do burmistrza Mariana Błachuta o wystąpienie do Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej aby wyrazić zaniepokojenie środowiska szkoły decyzją o sprzedaży warsztatów. - Ich likwidacja stanowi zagrożenie dla dalszego funkcjonowania szkolnictwa zawodowego na terenie gminy. Uczniowie mający korzystać z warsztatów szkolnych w Bielsku-Białej będą wybierali naukę w bielskich szkołach, a nie w naszych - uważa przewodniczący komisji Stanisław Kopeć.

Radna Alicja Ogiegło zaproponowała zwrócenie się do radnych powiatu bielskiego z terenu gminy o interwencję w sprawie likwidacji warsztatów.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.