czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2011
  • wyświetleń: 3204

Ligota: zanieczyszczona Młynówka

W piątek ok. godz. 20.00 na cieku wodnym przy ul. Pańskiej w Ligocie zauważono podejrzaną substancję. Na miejsce przybył pluton chemiczny Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej.

Reklama

Młynówka
Młynówka w Ligocie · fot. SK


Plamy zielono-niebieskie stwierdzono niemal na całej długości Młynówki. Po badaniu papierkiem lakmusowym zanieczyszczenie wykazało odczyn obojętny. Pobraną próbkę przekazano do delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bielsku-Białej. Wyniki badań powinny być znane za kilka dni.

Strażacy nie podjęli decyzji o ustawieniu tam ponieważ w miarę upływu czasu następowało samoistne oczyszczenie cieku. Na udało się również odnaleźć źródła zanieczyszczenia Młynówki. Kontrolny patrol strażaków, który przybył na miejsce zdarzenia w sobotę o godz. 6.00 nie stwierdził jej dalszego zanieczyszczenia, nie było również widać zielono-niebieskich plam.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.