czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2011
  • wyświetleń: 1390

Konkurs dla uczniów: Lasy dla ludzi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

10 czerwca w Zespole Szkół Silesia został rozstrzygnięty konkurs dla gimnazjalistów na najlepszą prezentacje multimedialną pt: "Lasy dla ludzi". Zgłosili się do niego uczniowie trzech szkół: Ligoty, Zabrzegu i Katolickiego Gimnazjum z Czechowic - Dziedzic.

Celami konkursu było: popularyzacja Międzynarodowego Roku Lasów wśród młodzieży, zachęcenie do przedstawienie różnorodności flory i fauny polskich lasów, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną.

Miejsce pierwsze zajęła uczennica z gimnazjum w Zabrzegu: Marcelina Jarczok. W zwycięskiej pracy znalazły się informacje na temat funkcji lasów, flory i fauny, gatunków chronionych, obszarów przyrodniczo chronionych i pomników przyrody na obszarze gminy Czechowic - Dziedzic, ciekawostki o drzewach.

Drugie miejsce zajęli przyznano Maciejowi Gajewskiemu z Katolickiego Gimnazjum w Czechowicach - Dziedzicach i Piotrowi Kani z gimnazjum w Zabrzegu. Trzecie miejsce praca uczennic: Patrycji Szczeliny i Karoliny Biernat z gimnazjum w Zabrzegu.

Specjalne wyróżnienia otrzymali: Paulina Chromik z gimnazjum z Ligoty, która umieściła w swojej pracy autorskie zdjęcia i praca uczniów: Krzysztofa Londzina i Pawła Olek z gimnazjum w Zabrzegu.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom Joannie Rybczyńskiej - Moc, Annie Sygut, Beacie Biernot i Marcinowi Smudzie za bardzo duży wkład pracy włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorkami konkursy były: Anna Bronowska i Sylwia Zagata.

aka / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj