czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2011
  • wyświetleń: 3857

Znalazł bohatera i wygrał

18 czerwca w Katowicach odbyło się podsumowanie II etapu konkursu "Szukamy bohaterów". Jego organizatorem był dr Marek Migalski, poseł Parlamentu Europejskiego.

Celem konkursu "Szukamy bohaterów" było wyłonienie z cienia historii lokalnych bohaterów, którzy zostali zapomniani lub w ogóle społeczeństwo o nich dotychczas nie wiedziało.

Mateusz Michna, uczeń ZSTiL, przygotował pracę na temat swojego pradziadka Ludwika Kołocha. Walczył on na froncie podczas I wojny światowej, brał udział w Powstaniach Śląskich. Dostał się do niewoli sowieckiej i przebywał w 1940 roku pod Smoleńskiem z oficerami Polskimi zamordowanymi w Katyniu. W 1945 roku Ludwik Kołoch uratował życie pięcioro więźniarkom, które przechodziły w kolumnie "Marszu śmierci" z Auschwitz.

Praca Mateusza polegała na opisaniu bohatera oraz na stworzeniu planu promocji. Został wyróżniony i wraz z innymi laureatami pojedzie w nagrodę do Brukseli.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.