Wiadomości

  • 20 czerwca 2011
  • wyświetleń: 4065

Rozdają żywność dla najuboższych

W Czechowicach-Dziedzicach przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych rozdawana jest pomoc żywnościowa dla najuboższych w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej prowadzonej przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej oraz parafii. W tym roku pomoc skierowana jest wyłącznie dla parafian.

chleb śniadanie


Program PEAD funkcjonuje w Unii Europejskiej już od 1987 roku. W Polsce od 2004 r. Podstawą jego realizacji jest Rozporządzenie Komisji Europejskiej zezwalające na bezpłatne przekazywanie osobom potrzebującym żywności pochodzącej z rezerw UE przez akredytowane do dystrybucji organizacje charytatywne.

W Polsce Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej akredytowało do dystrybucji żywności w ramach programu PEAD 4 organizacje społeczne: Polski Czerwony Krzyż, Caritas Polska, Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Federację Polskich Banków Żywności.

Caritas jest głównym dystrybutorem pomocy żywnościowej w wielu parafiach diecezji bielsko-żywieckiej w tym w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

nan / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół NMP" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kościół NMP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół NMP" podaj