czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2011
  • wyświetleń: 5288

Ukradli auto, by pojechać do babci

Czechowiccy policjanci wspólnie z kolegami z Leżajska, zatrzymali 18-latka i jego o dwa lata młodszego kolegę, którzy ukradli skodę fabię, a następnie pojechali tym samochodem w odwiedziny do babci jednego z nich aż do Leżajska.

Reklama

Samochód zginął nocą z 13/14 czerwca z jednej z czechowickich ulic. Podejrzenie policjantów od razu padło na dwójkę nastolatków, którzy dzień wcześniej odwiedzili syna właściciela pojazdu w jego domu. Przeczucie nie myliło stróżów prawa. Okazało się bowiem, że sprawcy najpierw skradli z mieszkania kluczyki do skody, a następnie skradli ten pojazd z ulicy.

Po dokonaniu kradzieży, pojechali w odwiedziny do babci 18-latka w Leżajsku, gdzie zatrzymali ich policjanci z tamtejszej komendy. 18-latek kierował tym pojazdem, mimo braku prawa jazdy. Trafił do policyjnego aresztu. Ustalono, że zatrzymany ma na swoim koncie także oszustwo internetowe.

Na jednym z portali, zaoferował do sprzedaży telefon komórkowy, za który otrzymał 850 złotych. Po otrzymaniu pieniędzy, nie wywiązał się ze zobowiązania i nie przesłał nabywcy zakupionego przez niego telefonu. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 10 lat za kratami. Prokurator zastosował już wobec niego dozór policyjny. Jego młodszy kolega za włamanie i kradzież pojazdu odpowie wkrótce przed Sądem dla Nieletnich.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.