czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2011
  • wyświetleń: 2562

Czechowice: niszczą rowery

W ostatnim czasie w Czechowicach-Dziedzicach pojawiły się przypadki niszczenia... rowerów.

Kilka dni temu 15-letni czechowiczanin uszkodził rower górski na ul. Targowej. Został zatrzymany. Teraz za zniszczenie cudzego mienia odpowie przed Sądem Rodzinnym. Nastolatek zabrał rower, należący do 12-letniego kolegi. "Testując" wytrzymałość metalowych i plastikowych elementów, zepchnął go kila razy ze stromego zbocza. Kiedy jednoślad nie nadawał się już do użytku, oddał go koledze. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali sprawcę. Za uszkodzenie cudzego mienia tłumaczyć się będzie przez Sądem dla Nieletnich, który może zastosować wobec niego środki wychowawcze lub poprawcze.

Do podobnego zdarzenia doszło 16 czerwca na Placu Targowym. Tam nieznany sprawca zniszczył rower górski, którego właścicielką jest mieszkanka Czechowic-Dziedzic. Dzień wcześniej amator cudzej własności tym razem zamiast zniszczyć "przywłaszczył" sobie nie swój rower górski. Straty oszacowano na 700 złotych.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.