czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2011
  • wyświetleń: 5093

Silesia pod lupą prokuratury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Czy Kompania Węglowa sprzedając w grudniu zeszłego roku czechowicką kopalnię Silesia dopuściła się niegospodarności? Sprawą zajęli się już prokuratorzy z Katowic, na wniosek związkowców z Sierpnia 80. Ich zdaniem, kopalnia została sprzedana nowemu inwestorowi po zaniżonej cenie.

Większe złoża kopalni Silesia


Kopalnię kupiło Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia, w którym głównym udziałowcem jest czeski Holding Energetyczny i Przemysłowy. Dokładna cena sprzedaży to tajemnica handlowa, ale według związkowców, zakład sprzedano poniżej wyceny.

Wszczęte właśnie postępowanie ma odpowiedzieć na pytanie, czy poprzez sprzedaż Silesii doszło do niegospodarności (nadużycia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków) i wyrządzenia "szkody w wielkich rozmiarach". Grozi za to do 10 lat więzienia.

Śledztwo będzie polegać między innymi na gromadzeniu i analizowaniu dokumentacji oraz przesłuchiwaniu świadków. Termin zakończenia śledztwa wyznaczono za trzy miesiące, z możliwością przedłużenia.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj