czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2011
  • wyświetleń: 6211

Zabójcy Asi grozi dożywocie

36-letni mężczyzna odpowie przed sądem za próbę gwałtu i brutalny mord na 20-letniej Joannie Surowieckiej. Akt oskarżenia został skierowany do katowickiego sądu okręgowego. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Zabójstwo  Asi Surowieckiej


20-letnia Joanna Surowiecka z Czechowic-Dziedzic zaginęła w czerwcu 2006 roku. Studentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej wyszła rano w kierunku dworca kolejowego w Goczałkowicach. Jechała wówczas na egzamin. Do pociągu już nie wsiadła. Przeprowadzono gruntowne poszukiwania, które zakończyły się fiaskiem.

W listopadzie ubiegłego roku policja zatrzymała w Legnicy podejrzanego o zabójstwo 36-letniego mężczyznę. Pracował tam przy wyrębie lasu. Na stałe mieszkał w okolicy Czechowic-Dziedzic. Ma żonę i dziecko. Nie był karany. Przyznał się do zbrodni i wskazał miejsce, w którym zakopał ciało. Było to nieopodal dworca kolejowego w Goczałkowicach, dokąd szła studentka.

Jak poinformował prokurator rejonowy w Pszczynie Bogusław Rolka, śledczy ustalili obecnie, że podejrzany aktywnie uczestniczył w poszukiwaniach dziewczyny. Ze sprawy morderstwa wyłączyli do osobnego postępowania wątek osoby, która mogła pomagać zabójcy w zacieraniu śladów po zbrodni.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.