czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2011
  • wyświetleń: 1899

Projekt czechowickiego OPS

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach realizuje IV edycję projektu "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice".

26 kwietnia rozpoczęły się pierwsze treningi dla uczestniczek i uczestników projektu "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" . Prowadzone są one przez Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego z Katowic i podobnie jak w ubiegłym roku odbywają się w Domu "Chemik" przy ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach. Zajęcia przeprowadzane są przez wysoko wykwalifikowanych trenerów z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu podobnych treningów i potrwają do 8 listopada.

Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy projektu mają zapewniony catering, a w przypadku uczestniczek wychowujących małe dzieci zapewniona jest opieka nad dziećmi w trakcie trwania treningów.
W miesiącach letnich między zajęciami zaplanowane są także wyjazdy integracyjne dla uczestniczek i uczestników projektu: dla grup osób niepełnosprawnych wyjazdy do muzeum i kina 3D oraz dla grupy rodzicielskiej wspólne rodzinne wyjazdy do teatru dla dzieci, kina 3D oraz do parku ze zwierzętami. Takie wyjścia mają głównie na celu integrację grup osób niepełnosprawnych i zwiększenie ich motywacji do uczestnictwa w życiu społecznym, natomiast w przypadku grupy rodzicielskiej zbudowanie i wzmocnienie więzi między rodzicami i dziećmi. Dodatkowo wyjścia będą możliwością do chwilowego zapomnienia o codzienności, problemach oraz poznania różnych form spędzania wolnego czasu, na które często uczestniczki i uczestnicy projektu nie mogą sobie pozwolić.
Pierwsze wyjazdy odbyły się na początku czerwca.

W dniu 3 czerwca grupa rodzicielska wyjechała do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej na przedstawienie pt. "Calineczka", natomiast 6 czerwca dwie grupy osób niepełnosprawnych wzięły udział w wyjeździe do Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.