Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lipca 2011
  • wyświetleń: 4229

Nowe przedszkole i boisko

Czechowiccy radni zgodzili się na nieodpłatne nabycie w Ligocie nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 5,6 ha od Agencji Nieruchomości Rolnych. Mają tam powstać tereny sportowo - rekreacyjne i nowe, czterooddziałowe przedszkole.

Jak zapewniają władze gminy wszystko jest zgodne z wcześniejszą koncepcją i z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego tej części obszaru gminy. A chodzi dokładnie o teren położony w rejonie ul. Wapienickiej, Woleńskiej, Dworskiej.

- W wyniku prowadzonych rozmów z Agencją Nieruchomości Rolnych (oddział terenowy w Opolu) uzyskano wstępne zapewnienie o nieodpłatnym przekazaniu działek na rzecz czechowickiej gminy po przedłożeniu kompletu dokumentów - tłumaczył radnym zastępca burmistrza Paweł Mrowiec.

Mieszkańcy Ligoty nie ukrywają, że najważniejsze dla nich to budowa przedszkola "z prawdziwego zdarzenia". Nowe boisko również by się przydało.

wak / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.