Wiadomości

  • 20 lipca 2011
  • wyświetleń: 5591

Czechowice: miliony na zabawę

Wszystko wskazuje na to, że osiem szkół z czechowickiej gminy będzie miało nowoczesne place zabaw. Gmina otrzymała 50% dofinansowania budowy tego typu obiektów z rządowego programu "Radosna szkoła".

Plac zabaw
fot. SK


Od tego roku dwa nowe place służą już dzieciom do zabawy w Zabrzegu i Ligocie-Miliradowicach. Przy ładnej pogodzie z placów mogą korzystać wszystkie chętne dzieci.

Teraz nowe obiekty powstaną przy: szkołach podstawowych nr 2, 3, 4, 5 oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, SP nr 3 w Ligocie -Burzeju, ZSP w Bronowie i Zespole Szkól w Ligocie.

Place mają być gotowe do końca tego roku. W sumie koszt ich budowy to 1,6 mln złotych. Nowoczesne obiekty będą wyposażone w bezpieczną nawierzchnią z nakładką EPDM, ścieżki komunikacyjne oraz urządzenia do zabaw ruchowych m.in: zestawy huśtawek, zjeżdżalnie, wieże, mostki, drabinki, pająki sprawnościowe.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.