czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2011
  • wyświetleń: 2731

Bez wody w gminie Bestwina

Władze gminy Bestwina zaapelowały do swoich mieszkańców, aby podczas upałów racjonalnie korzystali z wody. Inaczej może jej po prostu zabraknąć.

Oszczędzanie, szczególnie w upalne weekendy, dotyczy nawadniania ogrodów, napełniania basenów przydomowych oraz oczek wodnych.
- Jest możliwość wystąpienia braków wody, bo na chwilę obecną zdolność wytworzenia wody uzdatnionej wynosi 100 m sześć. na godzinę.

Takie zostało wydane pozwolenie wodno-prawne na system uzdatniania, który posiada nasza firma. Na dzień dzisiejszy jest wykonana koncepcja rozbudowy o kolejny zbiornik i wykonania nowej pompowni, która będzie miała możliwość większego podawania wody o bardziej stabilnym przepływie, sterowanym elektronicznie. Mieszkańcy muszą zrozumieć, że w przypadku przedłużających się upałów, nie można wykorzystywać wody uzdatnionej do napełniania basenów przydomowych lub podlewania swoich ogrodów, bo wówczas nastąpi jej brak. Nie da się bowiem uzdatnić takiej ilości wody w krótkim czasie - mówił podczas sesji Rady Gminy prezes przedsiębiorstwa komunalnego Kombest w Bestwinie Wacław Waliczek.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.