czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2011
  • 3 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 3126

Jak odżywiać się zdrowo?

28 lipca w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, odbyło się IV spotkanie w ramach projektu "Droga do aktywności - aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców powiatu bielskiego" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tym razem tematyka spotkania prowadzonego przez Panią Izabelę Lewosińską oraz Państwa Annę i Szymona Adamczyków dotyczyła zdrowego odżywiania.

Podczas spotkania słuchacze dowiedzieli się się jaki jest wpływ składników pokarmowych na organizm człowieka, poznali zasady zdrowego żywienia, a także sposób wyboru zdrowych produktów podczas codziennych zakupów. W trakcie spotkania była możliwość degustacji zdrowej żywności m.in. pasty z cieciorki, pasty z soczewicy, pasztetu z pestek dyni i powideł morelowych przygotowanych bez dodatku cukru. Słuchacze otrzymali ciekawe przepisy kulinarne, nie tylko na degustowane potrawy. Ponadto zorganizowano stoisko medyczne, na którym można było bezpłatne dokonać pomiaru wagi ciała, tkanki tłuszczowej, BMI, ciśnienia krwi, wydolności płuc z oznaczeniem ich biologicznego wieku - badanie wykonano za pomocą pikflometru. Powstało także stoisko Woda, na którym częstowano gości kubeczkiem wody, a także zapoznano się ich z rolą wody w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, ilością wody, którą należy spożywać w ciągu dnia.

Spotkanie "Jak odżywiać się zdrowo" było czwartym z siedmiu spotkań o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i integracyjnym zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Spotkanie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców powiatu bielskiego.

Serdecznie zapraszamy na kolejne, piąte już spotkanie, które odbędzie się 26 sierpnia o godzinie 15.00 w sali nr 122 Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Tym razem tematem spotkania będzie "Ekologia - przyszłość Ziemi w naszych rękach".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.