czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2011
  • wyświetleń: 2124

Usługi hotelarskie należy zgłosić

Urząd Miejski przypomina, że osoby świadczące usługi hotelarskie w innych obiektach niż obiekty hotelarskie zobowiązane są przed rozpoczęciem działalności zgłosić taki obiekt do ewidencji prowadzonej w gminie właściwej ze względu na położenie obiektu.

hotel


Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy świadczą usługi hotelarskie w obiektach, które nie są obiektami hotelarskimi (czyli nie są: hotelem, motelem, pensjonatem, kempingiem, domem wycieczkowym, schroniskiem i schroniskiem młodzieżowym).

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych, usługi hotelarskie to: krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc do ustawienia namiotów lub przyczep samochodowych oraz świadczenie, w obrębie obiektu, usług z tym związanych.

Pod pojęciem innych obiektów mogących świadczyć usługi hotelarskie rozumie się ośrodki wczasowe, domki letniskowe, ośrodki kolonijne, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe, kwatery prywatne, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, internaty i szkoły zamienione w czasie wakacji i ferii na schroniska.

W związku z powyższym, urząd prosi wszystkie osoby, które prowadzą (bez zgłoszenia) na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice usługi hotelarskie i inne usługi noclegowe o niezwłoczne złożenie wniosku o wpis obiektu do ewidencji.

Ponadto, przypomina, że przed rozpoczęciem świadczenia usług hotelarskich w obiektach hotelarskich (których nazwy są prawnie zastrzeżone) przedsiębiorca jest zobowiązany uzyskać na własny wniosek zaszeregowanie tego obiektu do odpowiedniego rodzaju i kategorii w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.