czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2011
  • wyświetleń: 5462

Bronów w konkursie "Piękna wieś"

We wtorek, 19 lipca, odbyła się wizja terenowa komisji konkursowej zadania zgłoszonego do konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego".

Bronów
Bronów · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Bronów
Wizja terenowa w Bronowie · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Konkurs, którego celem jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności społecznej, aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Wydział Terenów Wiejskich już po raz ósmy.

Gmina Czechowice-Dziedzice w maju br. zgłosiła do udziału w tegorocznej edycji konkursu w kategorii Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi "Budowę otwartego kompleksu rekreacyjno-sportowego w Bronowie" .

W skład komisji wchodzili: przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego: Maria Niewęgłowska - Wydział Terenów Wiejskich, Małgorzata Mazur - z-ca dyrektora Wydziału Kultury oraz Barbara Nycz - członek Międzywydziałowego Zespołu Zadaniowego w Bielsku-Białej.

Po przybyciu komisji do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach oraz powitaniu przez Burmistrza Mariana Błachuta, jego zastępcę Macieja Kołoczka, sołtysa Bronowa Mariana Derlicha oraz naczelnika Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Grzegorza Wąsika komitet oceniający dokonał wizji terenowej zadania zgłoszonego do konkursu.

Zgodnie z harmonogramem konkursu, do 16 października poznamy laureatów.


Budowa otwartego kompleksu rekreacyjno-sportowego w Bronowie o powierzchni około 4500 mkw miała na celu poprawę jakości życia i integrację mieszkańców Bronowa. Kompleks ten spełnia funkcję społeczno-kulturalną i służy lokalnej społeczności jako miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz jako miejsce spotkań i kultywowania miejscowych tradycji.

Dla dzieci zaprojektowany został plac zabaw, w skład którego wchodzą m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, karuzela oraz inne urządzenia. Młodzież i dorośli mają do wykorzystania boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę. W ramach kompleksu powstał duży plac, który służy głównie do organizowania festynów i lokalnych imprez społeczno-kulturalnych. Wykonana została również przestronna altana, w której można organizować kameralne spotkania. Kompleks został obsadzony ozdobną roślinnością, oświetlony i wyposażony w ławki parkowe.

Dzięki lokalizacji w centrum wsi, kompleks rekreacyjno-sportowy stał się miejscem gdzie mieszkańcy mogą miło spędzić czas całymi rodzinami, uczestniczyć w lokalnych imprezach kulturalnych i sportowych na "wolnym powietrzu". Wzmacnia to identyfikację mieszkańców z miejscem zamieszkania i buduje lokalny kapitał społeczny.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.