czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2011
  • 26 lipca 2011
  • wyświetleń: 7210

Pobili 16-latka i skradli mu telefon

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch nastolatków, podejrzanych o pobicie 16-latka i kradzież telefonu komórkowego. Obaj zatrzymani odpowiedzą za rozbój, za który starszemu z nich - 17-letniemu bielszczaninowi - grozi do 12 lat więzienia. Jego o rok młodszy kolega stanie wkrótce przed Sądem Rodzinnym.

Policja
fot. Policja


Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w Ligocie na ul. Przedszkolnej, gdzie napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego. Przewrócili go na ziemię i skradli mu telefon komórkowy. Nastolatek natychmiast zaalarmował o napaści czechowickich policjantów. W efekcie szybkiej i skutecznej akcji, zaledwie chwilę od zdarzenia, w ręce stróżów prawa wpadli obaj sprawcy.

Zatrzymany 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia. Jego o rok młodszy kolega został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Za swój czyn tłumaczyć się będzie przed Sądem Rodzinnym.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.