czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2011
  • wyświetleń: 3835

Policyjne akcje w naszym regionie

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były od godz. 5.00 do 13.00. Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach. Na ul. Piekarskiej w Bielsku-Białej, do kontroli drogowej zatrzymano 45-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który kierował citroenem. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali sprawcy prawo jazdy. Za jazdę "na podwójnym gazie" grozi do 2 lat więzienia.

Warto dodać, że w niedzielę na bielskich drogach, policjanci prowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Skontrolowano aż 107 kierowców, spośród których 64 ukarano mandatami za brak pasów. Za wykroczenie to grozi mandat w wysokości 100 zł., a dodatkowo do konta sprawcy dopisywane są dwa punkty karne.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.