czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2011
  • wyświetleń: 2453

Coraz więcej zalanych piwnic

Pompowanie wody z zalanych piwnic, usuwanie zatorów na rzece oraz udrażnianie przepustów pod jezdnią - to wynik wtorkowych interwencji straży pożarnej na terenie gmin Czechowice-Dziedzice i Bestwina.

We wtorek przez cały dzień, w wyniku ciągłych opadów deszczu, strażacy musieli kilkakrotnie pompować wodę z piwnic. Najgorsza sytuacja była w okolicy ul. Wierzbowej. Tam strażacy pompowali wodę nie tylko z piwnic, ale również z samej jezdni. - Jest tam za mało kratek ściekowych dlatego w najniższych miejscach woda nie ma ujścia - mówią strażacy.

W Zabrzegu przewróciło się drzewo przy skarpie na ul. Maciejowickiej. Nasiąknięta gleba nie utrzymuje słabszych korzeni. Podobna interwencje były również w Czechowicach-Dziedzicach.

W Bronowie usuwano zator na potoku przy ujściu do Iłownicy. Natomiast w Bestwinie udrażniano zapchane przepusty pod jezdnią.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.