czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2011
  • wyświetleń: 1940

Policyjne rady na wakacje

Wakacje to czas, gdy częściej wychodzimy ze znajomymi do klubów, barów czy dyskotek. Należy jednak pamiętać, że w tych miejscach, może dojść do wielu zdarzeń. Spędzając w ten sposób wolny czas zadbajmy o swoje portfele, telefony komórkowe, ale przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. Dotyczy to w szczególności kobiet, narażonych na podanie, tzw. "pigułki gwałtu". Stosując się do policyjnych zaleceń unikniesz niebezpiecznych sytuacji.

W czasie wakacji naturalna staje się chęć częstszych spotkań z przyjaciółmi w klubach, czy barach. Dla wielu osób nocne wyjścia na miasto mają fatalne konsekwencje. Na niebezpieczeństwo w szczególności narażone są kobiety. Jego powodem jest, tzw. "pigułka gwałtu". Stosując zalecenia Policji w dużym stopniu można ochronić się przed tą niebezpieczną substancją.

Po pierwsze należy unikać samotnych wyjść do klubów lub w towarzystwie osób nieznanych. Nikt nie jest w stanie stwierdzić, jakie intencje ma nowo poznana osoba. Należy także zwracać uwagę na to, co dzieje się ze spożywanymi przez nas napojami. Jeśli nie ma się kontroli nad tym, co się dzieje z drinkiem, nie należy go później pić. Zakup nowego jest rozważniejszym zachowaniem. Nie powinno się również przyjmować napojów, których przyrządzania się nie widziało. Warto również obserwować barmanów przygotowujących napoje.

W momencie, gdy następują mdłości, zawroty głowy, czy trudności z widzeniem należy zwrócić się o pomoc do zaufanej osoby, bądź zadzwonić na pogotowie. Zabronione jest za to pozostanie w ustronnych, czy ciemnych pomieszczeniach. Nie należy również samotnie wracać do domu, wierząc że spacer na świeżym powietrzu załatwi sprawę. W tak trudnej chwili lepiej mieć u boku kogoś, komu można zaufać. Powinno się również niezwłocznie udać do lekarza, by wykonać badania w celu sprawdzenia czy podane substancje nie zagrażają zdrowiu.

Niezwykle ważne jest, by po takim zdarzeniu jak najszybciej zgłosić sprawę na policję. Odpowiedzialne zachowanie może uchronić inne osoby, gdyż stróże prawa dokładają wielu starań, by każdy przestępca poniósł karę za swoje czyny.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.