czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 10126

Nowa kładka na rzece Białej

Dzięki pozyskaniu przez Gminę Czechowice-Dziedzice dofinansowania w wysokości 900 tys. zł jeszcze w tym roku zostanie odbudowana kładka pieszo-rowerowa na rzece Białej w Czechowicach Południowych.

Reklama

Kładka, most, rzeka biała
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Kładka, most, rzeka biała
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Kładka, most, rzeka biała
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Kładka, most, rzeka biała
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Kładka połączy ponownie Czechowice-Dziedzice (lewy brzeg rzeki, ul. E. Orzeszkowej) z Bielskiem-Białą (prawy brzeg, dzielnica Komorowice Krakowskie, ul. Sejmowa). Poprzednia kładka, która stała w tym miejscu, została zniszczona przez powódź w maju ubiegłego roku.

Kładka, o profilu podłużnym pomostu w formie lekkiego łuku, będzie miała długość 40,9 metrów i szerokość użytkową 3 metry, przedzieloną estetycznym dźwigarem łukowym na dwa pasy ruchu, po 1,5 m szerokości każdy. Dla podkreślenia lekkości i smukłości konstrukcji wszystkie elementy stalowe będą pomalowane w kolorze złotym. Sam pomost wykonany będzie z drewna egzotycznego i będzie pozostawiony w kolorze naturalnym (jasny brąz). Elementy betonowe zostaną utrzymane w tonacji jasno-szarej. Do kładki z obu stron będą prowadziły schody oraz pochylnie (dla rowerzystów i osób niepełnosprawnych).

Odbudowa kładki zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych - Gmina pozyskała na ten cel środki z MSWiA na odbudowę m.in. dróg i mostów zniszczonych przez zeszłoroczną powódź, przyznane promesą tzw. powodziową w wysokości aż 900 tys. zł (koszt inwestorski odbudowy kładki oszacowano na poziomie 1 110 672,78 zł).

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.